Sema Zenema Filim Prodüksiyon ve Müzik Prodüksiyonu

Kendine öz yeni tarz bir müzik!

Eski ozanların Allah aşkından ilham alanların bir başka türü. Almanyada doğup büyüyen bir bayan bestecisi müzik yazari, şarkıcısı ve prodüktörü Hülya Friebe.

Biziz biz biriz - Hülya

Biziz biz biriz. Sen böyle güzelken bana söz düşmez. Bakma böyle yazılar yazdığıma, ben aslında Oku! Emrine amade seni okuyorum sevgili. (Hz. Mevlâna) Sevgi şifadır. Sevgi güçtür. Sevgi; değişimin mührüdür. (Hz. Mevlâna) Gönlüm gürültüsüz, patırtısız, harfsiz, sessiz bir söz istiyor! (Hz. Mevlâna) Sevdiğini hiç gitmeyecekmiş gibi seversen, gittiğinde de hep gelecekmiş gibi beklersin. Aşıkların gönüllerinin yanışıyla, gözyaşları olmasaydı dünya su olmazdı. Ateş de… Zorsa sev ama sevmiyorsa zorlama… Gönül almayı bilmeyene gönül emanet edilmez. Birini seviyorsanız, onu Allah’tan isteyin Kalpler Allah’ın elindedir. Güneşin ışığı pisliğe vursa bile pislenmez, ışıktır o. (Hz. Mevlâna) Aşk nedir, bilmiyorsan gecelere sor, şu sapsarı yüzlere, şu kupkuru dudaklara sor. (Hz. Mevlâna)

Ben neyim sensiz, Hülya Friebenin eserlerinden.

 

Illahi türü, Allah ile insanın arasındaki aşk hikayesini anlatan ve Ademin yaradılışında başlayan, özlem dolu hizmetde kendini bulmaya çalışan kulu yansımakta.

 

 

Hülya Friebe almanyada bilinen, üç dilde şarkı besteleyen, kültür ve dinler arasında barış ve huzur saglama çabasında çalışan bir nadir bulunan sanatcı. Kocası Dr. Rafael Friebe ile birlikte bir filim ve müzik produktionu "sema zenema" adlı şirketin saibi. Sanat eserlerinin konuları mystic derin içerili anlamlı parçalar üç dilde, türkçe, ingilizce, almanca.

 

 

--> Google Play

 

-> iTunes

Bizimle Iletişime Geçin

sema.zenema@gmail.com, tel. +49 15258764916

www.sema-zenema.com

Hülya Friebe'nin diğer şarkıları

A new kind of music! Related to the music of the old poets who are inspired by the love of and to God. Hülya Friebe is a female composer born and grown up in Germany, song writer, singer and producer. “Ben neyim sensiz” means “What am I without you”. The divine grace is reflected in the servant who tells of a love story between God and mankind that started with the creation of Adam - and mankind still tries to find the way how to serve God wholeheartedly.
Hülya Friebe is a rare kind of an artist, famous in Germany, composes songs in three languages and works for peace and harmony between cultures and religions. With her husband, Dr. Rafael Friebe, she owns the film and music production company "sema zenema". The subjects of her art works are mysticism and include deep and meaningful pieces in three languages, Turkish, English, German. In 2014, Hülya had a concert with Sami Yusuf in Istanbul. Trailer: https://samiyusufofficial.com/istanbulda-sami-yusuf-ruzgari-esti/